אדריכלים ומעצבי פנים ממליצים על דני הנקר

  • התפקיד שלי כמעצבת הוא לעזור לאנשים להשיג את הבית המדוייק והנכון ביותר עבורם.


   בר אילוטוביץ
  • "אין מציאות שלא ניתן לשנות ואין חלל שלא ניתן להאיר".


   מירב חביב
  • מאמינה בתקשורת מלאה עם הלקוח ובכך שלכל בעיה יש פתרון .


   סמדר ממו כהן
  • אני מאמינה בשילוב יופי ופרקטיות, הבית צריך לשרת אותנו ואנו מחזירים לו באהבה.


   מעין גבאי
  • אף פרויקט שלי אינו דומה לחברו! כי הבית שלכם- כמו בעליו, הוא בעל זהות אישית, יחיד ומיוחד.


   מיכל זק
  • האני מאמין שלי כמעצב – אישי. מעוצב. מדוייק


   עמית ישראל
  • אם עושים את מה שאוהבים יוצא הכי טוב


   דנה חמיש
  • אני מאמינה גדולה בקשר בין עיצוב מחדש של הבית ובין שינוי פנימי כך שבסוף היום הלקוח יגיד "אין כמו בבית!".


   עירית נווה
  • עיצוב נכון משקף את טעם הלקוח ויחד עם זאת מאפשר גמישות, נגישות ושינויים


   יעלה אקשטיין
  • דיאלוג, הקשבה ומימוש חלומות במסגרת המגבלות


   ורד מינסקי
  • עיצוב הוא תחום ללא הגדרה- הוא שילוב בין מדע, פסיכולוגיה,מורשת ואהבה


   רועי אמויאל

ניר יפת

כמה מילים עלייך כאדריכל

איפה למדת, כמה שנים במקצוע, עם איזה סוג של בתים/דירות אתה עובד, אזורים בארץ, סגנונות ואופי….

בהכשרתי ובעיסוק שלי אני מעצב פנים ומעצב תעשייתי , שילוב שאיכשהו התגלגל לו. למדתי תחילה עיצוב תעשייתי ולאחר סיום הלימודים מיד המשכתי ללמודי עיצוב פנים. לאחר שגיליתי שאני אוהב לא רק לעצב את המוצר בתוך החלל,  אלא את החלל כולו על כל מוצריו בתוכו.

כמעצב אני לא מתקבע ולא רוצה להתקבע לסגנון מסויים . לפעמים אני מאוד אוהב לעשות פרויקט בעל מאפיינים קלאסיים מובהקים וסגנון רטרו, לפעמים פרויקט יהיה סופר מודרני , קוים נקיים, צבעים מונוכרומטיים ועיתים זה יהיה פרויקט של פאן, של התפרעות ומה לא . פשוט כל פרויקט והסגנון שמתאים לו , אם זה בית הוא יהיה מותאם ותפור אישית ללקוחות שיגורו בו בסופו של דבר ואם זה פרויקט מסחרי, כמו מסעדה או חנות היא תותאם לקהל היעד, הסביבה , היזם , המוצר שמוכרים ועוד פרמטרים רבים אחרים שיולבשו על הפרויקט כתוצאה מעבודת מחקר מעמיקה ותהליך בניית הפרוגרמה.

האני מאמין שלך כאדריכל במשפט אחד

לרגש ובחוכמה. אני חושב שאני מעצב פרויקטים בצורה שונה מאחרים ואני אוהב שיש חיים ושמחה בעבודות שלי גם אם הם לא בולטים לעין . יש מעצבים שעושים פרויקטים וכשרואים את הפרויקט שלהם רואים חלל שצועק ווואוו תראו אותי , תראו אותי… ואני לא טיפוס כזה באופי שלי וגם בפרויקטים שלי אני משתדל ליצור דברים בחוכמה למשל אם אני ארצה ליצור שמחה בחלל , אני אעשה זאת ע"י שימוש בצבעים אבל במינון נכון ולא מופרע מידי, אני אשתמש בצורות ועיצובים שיוטמעו בגופי התאורה , הנגרות וכל אלמנט אחר שיוכנס אל תוך החלל שיוצרים מעין תנועתיות בחלל בצורתם בעודם דוממים לגמרי. בכל פרויקט שלי אני מנסה לתת חוויה וריגוש שייגעו עמוק בפנים אצל הלקוח או הקליינט שמבקר בחלל שעיצבתי.

פרויקט מיוחד שעשית

קשה לי לשים את האצבע על פרויקט אחד שאני אוהב כי אני אוהב את רובם אם לא את כולם ואני גם לא רוצה לעשות איפה ואיפה בין הלקוחות שלי שכולם ללא יוצא מן הכלל נשארים חברים טובים שלי.

אבל בכל זאת אציין כמה אחרונים שביצעתי –

מעדניה שעיצבתי בקניון מעלה אדומים שמעוצבת בסגנון רחוב אירופאי , בכל הקיר שבגב המעדניה יצרתי מעין דמוי חזית של בניינים וחלונות וכך גם כמה דוכנים בחנות קיבלו מעין סוככים/גגונים אירופאים . פשוט רציתי לתת ללקוח הפרדה ודווקא בתוך קניון לתת לו משהו שונה ובלתי רגיל, לא ניסיתי לדמות רחוב אחד לאחד אלא רק לתת הרגשה חוויתית שמפעילה את הדמיון.

שינה מספרה קטנה שעיצבתי ברחוב אגרון בירושלים ששם מאוד היה חשוב לי ליצור מראה מיוחדת וקיר מיוחד מאחורי המראות . כל הזמן חשבתי על הלקוח שיושב על הכסא עם הראש מקובע והפנים מסתכלות למראה ולקיר ורציתי להעניק ללקוח שיושב בכסא דווקא כאן בסיטואציה הזאת משהו מעניין ומיוחד וכך הקיר קיל חיפוי מיוחד ומראה צורנית בעלת צבע בחלקים שלה ותאורה מאחור , השקענו המון בקיר הזה, יש אנשים בפותחים מספרה

בסכום של מה שהוצאנו רק על הקיר וזה מה שהיה חשוב לי מאוד , למתג את הספר שהקים את המספרה ולשדר ללקוחות החדשים מבחוץ שזה מקום מיוחד, מרגש ועל רמה.

ובימים אלו אני עובד פרויקט מאוד מיוחד , מסעדת שף בסינמה סיטי בירושלים , מסעדה בשטח של 300 מ"ר , שם הלכתי על קונספט של גן וכל המשתמע מכך – הריצוף שנבחר הוא ריצוף שלרוב רואים אותו בגן או בחצר, כל הנגרות מעוצבת ומיוצרת על פי תוכניתובסופו של דבר היא אמורה להראות כרהיט שהורכב מכל מיני חתיכות עצים , חזיתות דלתות שונות ותריסי עץ , שכאילו נאספו והורכבו ליחידה אחת באופו אקראי ולא מסודר , אבל הכול שם מתוכנן על המ"מ . גם היחידות נגרות נולדו מתוך הקונספט של הגן כמו שלפעמים רואים צריף מוזנח שיושב בחצר וכול קירותיו החיצוניים מורכבים מחתיכות עצים ודלתות שנמצאו ברחוב.

איך מתבצע תהליך העבודה עם הלקוח?

בשלב ראשון , היכרות כמובן , חיבור שנוצר ביני לבין הלקוח ומכאן תהליך ההיכרות, למידת הצרכים, אופי הלקוח, סגנון העיצוב, אופי וסוג הפרויקט שכמובן יש הבדל בין פרויקט של חלל מסחרי לבית פרטי , אבל בכל פרויקט יש עבודת מחקר ולמידה מעמיקה שנעשית בתחילת הדרך וגם . לאחר מכן אנו עוברים לשלב הסקיצות , תוכניות לביצוע , מכרזים, סיורים , תהליכי ייצור ובחירת קבלנים וספקים שונים כגון נגרים, מסגרים, תאורה וכו'

אני גם מלווה את הלקוחות שלי לאורך כל הדרך החל משלב הרעיון ופנייתם אליי ועד לסיום הפרויקט.

האם יש קבוצת צבעים/גוונים מועדפת עלייך?

לרוב אני אוהב צבעוני אבל יש גם פרויקטים שאני יכול להחליט על צבע לבן בלבד או כל צבע אחר.הכי חשוב שזה יהיה נכוןושתהיה הרמוניה מלאה ולא סתם בחירות ושילובי צבעים מופרעים . גם אם זה יהיה העיצוב הכול יהיה מוקפד ומתוכנן מראש.

פרויקט החלומות שלך? שאיפות?

לעצב בתי מלון , לעצב את כל החוויה עבור הלקוח או התייר שמגיע למלון, החל מהכניסה, הקבלה, הלובי, המסעדה, המעלית, המסדרון, החדר , המקלחת , האווירה בערב וכל מה שחשוב במלון וחשוב לתייר.

3 טיפים ללקוח שמחפש אדריכל?

דבר ראשון חיבור – כל פרויקט יש לו אורך זמן מסויים ובזמן הזה הוא צמוד לאדריכל כך שחשוב מאוד שיהיה חיבור.

דבר שני – תיק עבודות שמראה יכולות וזה לא חייב להיות פרויקט שהאדריכל תכנן בתחום שהלקוח מחפש . המעצב צריך להציג כישרון ויכולות ואם הם ישנם הוא יכול לעצב כל דבר וכך מעצב צריך להיות.

דבר שלישי – אורח רוח, סבלנות ולהשקיע דווקא את מירב הזמן בתכנון מאשר ללחוץ את המתכנן.

מאיפה באה ההשראה?

ההשראה שלי באה מכל מקום , זה יכול להיות ממוסיקה שאשמע, מסרט, מהטבע , מאופנה, מהלקוח עצמו, פשוט מכל מקום והעיקר שתבוא בטבעיות ולא בכוח.

כמה מילים על העבודה עם דני הנקר?

את דני הכרתי בפרויקט של חדרי ילדים מושקעים שעיצבתי , דני קיבל את התוכניות לידיו ומייד אהב והתחבר לתכנון , מה שחשוב לי מאוד בתהליך בחירת הבעלי מקצוע , לבחור אדם נעים ואינטיליגנט שאוהב את העבודה שלו ושעושה פרויקט מאהבה ולא כי הוא חייב  וכך דני לקח את הפרויקט לידיו וביצע אותו על הצד הטוב ביותר , תוך כדי הקדשת תשומת לב לפרטים הקטנים והגימורים בעוד לפני שחתך את העץ. העבודה יצאה בסופו של דבר מקסימה ומאוד מיוחדת.

ניר יפת – אדריכלות ועיצוב פנים

נייד:      052-3454754

משרד: 02-5333552

פקס:  02-5333552

מבשרת ציון, הבושם 3/2 , 90805

info@niryefet.com

אתר – www.niryefet.com

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית