מטבחים, 09.02.2014

עיצוב מטבחים

איך בוחרים מעצב?

מנסיון שלנו, מאד חשוב לפגוש כמה מעצבים אך לא יותר מידי. להחליט בין 3 מעצבים זה בהחלט מספיק, מצד אחד נותן אפשרויות בחירה ובדיקה ומצד שני לא מבלבל מידי… אני ממליצה, לבחור מעצב או שניים מהמלצות של פרויקטים שראיתם ואהבתם, מהמלצות של חברים או מכרים… ומעצב שלישי – לפי הבטן. עיינו במגזינים, באינטרנט, כתבות בנושא ריהוט לבית (אפשר לקבל המלצות גם באתר שלנו לדוגמא) ולכו לפי תחושת הבטן. בדקו מי מרגיש לכם מתאים לפרויקט עיצוב מטבחים כמו שאתם אוהבים.

עבודה עם מעצב היא תהליך. הדינמיקה בין שניכם, הכימיה חשובה והכרחית. יש את הטעם שלכם, הרצונות, החלומות… ויש את טעם המעצב, הנסיון, הגישה וכו'. חשוב להגיע לתהליך פתוחים, קשובים ויחד עם זאת לא לוותר על מה שבאמת חשוב לכם. כלומר, קחו מה שמתאים לכם. היו קשובים למעצב, לידע שלו (או שלה כמובן), אך תזכרו שמי שיגור בבית ויחיה במטבח זה אתם!

שיתוף פעולה פורה בין מעצב או אדריכל ללקוח קשוב יוליד מטבח מעוצב, חכם, פרקטי ולטעמכם!

מטבח מעוצב – איזה אופי יהיה לו?

ישנם מטבחים מעוצבים בעלי אופי כפרי, ארופאי, כבדים יותר או פחות, ישנם מטבחים מעוצבים בעלי אופי מודרני, הייטקיסטי, בקווים נקיים או מסוגננים במינימליסטיות ועוד ועוד…

הבחירה באופי המטבח תלויה בכמה גורמים. קודם כל האמביציה והטעם האישי שלכם. בנוסף – מה אופי הבית כולו. חייב להיות קשר בין אופי המטבח ושאר חלקי הבית. האם הבית כולו עומד לפני שיפוץ? מה שאומר שהכל פתוח ואפשר לשנות עיצוב לגמרי.. כלומר, התיחסו למכלול כולו ולא למטבח בפני עצמו.

נסו לבדוק עם עצמכם ובעצה אחת עם המעצב – האם הבחירה הראשונית שלכם נובעת מ"צו השעה"? כלומר, האם אתם מושפעים ממה שהולך עכשיו בלבד? האם הבחירה תתאים גם לאורך זמן? אולי זה משהו שעשוי להמעס במשך הזמן? התעסקות עם שאלות אלו יעזרו לכם להגיע לבחירה שתהיה שלמים איתה לאורך זמן.

האם רשת מטבחים מעוצבים או נגר פרטי?

זה לא סוד, שאנחנו – דני הנקר – ריהוט לבית, נמצאים בסטטוס של נגר פרטי. אני אנסה להיות אוביקטיבית כדי לתת לכם כלים לבחירה מוצלחת בין רשת מטבחים לבין נגר פרטי או נגריית בוטיק.

למה רשת – מבחינה גאוגרפית, לרשת יש תצוגות באזור גאוגרפי נרחב, כך שסביר שיהיה לכם נגיש יותר להגיע לתצוגה הקרובה למקום מגוריכם. שנית, רשת עיצוב מטבחים עוסקת אך ורק במטבחים. בדרך כלל אמצעי המכירה שלהם מעולים. יש להם תוכנות חדשניות, הדמיות וכו…
רשת מייצרת כמות גדולה של מטבחים בו זמנית, ויתכן ויהיה לה יתרון במחיר.

למה נגר בוטיק – נגר בוטיק, מעצב אחד אחד. אין לו סטנדרט. ולכן תקבלו מטבח מעוצב בדיוק כמו שאתם רוצים בלי צורך להתפשר בגלל מידות או עיצובים סטנדרטיים.
נגר פרטי לא תלוי ביבוא ולכן אם תבחרו טוב, מילה תהיה מילה ותקבלו את ההזמנה שלכם בזמן.
בנוסף, שימו לב לפרזול במטבח. רב הרשתות, כדי להגדיל ריווחיות, יעבדו עם פרזול פשוט יותר. חשוב לבדוק לכמה זמן יש אחריות בפרזול??????
בפרזול שאנחנו משתמשים, לדוגמא – בלום או גראס יש אחריות לכל החיים!!! ובכלל, נגר פרטי לא כבול בחוקים ומדיניות והוא יכול להיות גמיש יותר…
היחס והשירות – בנגריית בוטיק בדרך כלל תעבדו ישירות עם בעל הבית, יש אבא, יש יחס חם ושירות אישי!

אז יש לכאן ולכאן… תבדקו, תבררו. וגם באינטרנט. תבדקו האם הוגשו נגד הספק בין אם זה נגר פרטי לעיצוב מטבחים או רשת, תביעות, כמה? מהאינטרנט אפשר ללמוד הרבה על דרך התנהלות החברה.

בהצלחה! מקווה שקיבלתם כלים יעילים וצרור שאלות שאם תשאלו את עצמכם, תקלו עליכם את הבחירה במטבח מעוצב בדיוק כמו שמתאים לכם. ותהיו שלמים כמה שיותר עם עצמכם!
רוצים להכיר יותר מקרוב את דני הנקר- ריהוט לבית? הנה כתבה שהכנו

 

דני הנקר : רהיטים לבית | מטבחים מעוצבים | חדרי שינה מעוצבים | ארונות אמבטיה מעוצבים | מיטות זוגיות מעוצבות

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית