חדרי ילדים, 19.01.2015

עיצוב חדרי עבודה

עיצוב חדרי עבודה בייתים מבית דני הנקר.

בשנים האחרונות מתפתחת יותר וחותר תרבות העבודה מהבית. הרבה עסקים קטנים כמו אימון אישי, מקצועות הייעוץ למינים מחד והתפתחות ההייטק והחיבור לארצות רחוקות בהן השעון הפוך כל אלה יחד – הולידו צורך חדש – חדר עבודה בייתי.
בעוד שחדר עבודה משרדי עשוי בדרך כלל בשבלונות – כל השולחנות אותו הדבר, חומרים מתכתיים או עץ זול, בחדר העבודה הביתי הדרישות משתנות. אנשים מחפשים עיצובים יותר מיוחדים, חום, נועם ופחות הייטקיסטיות. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה.

חדרי עבודה ביתיים – מה מייחד אותם?

ראשית, חדר עבודה בייתי בכלל ושולחן הכתיבה בפרט יהיו יותר חמים , עשויים מסוגי עץ שונים , פחות גדולים כיאה לחדר לא גדול במיוחד (זה מה שקורה בדרך כלל. כמובן, שיש גם חדרי עבודה ביתיים גדולים..), מכילים ספרים, קלסרים וחומרי עבודה שונים.
בנוסף, הרבה פעמים חדר העבודה הביתי יקדיש מקום ונוכחות גם לתחביב של בעל או בעלת החדר.

שולחן כתיבה בחדר עבודה בייתי

לפי תורת הפנג שואי מומלץ למקם את השולחן מול הדלת, ככה שיושבים עם הפנים לנכנסים. לא כל חדר מאפשר צורת העמדה זו, אבל אפשר, אנחנו בעד כי זה יוצר אנרגיה נעימה. הרעיון הוא שנהיה יותר רגועים ושקטים אם נחוש שאנחנו בטווח ראיה על הנכנסים והיוצאים, הכל מתרחש מול עיננו ואנחנו לא עסוקים שמי יכנס פתאום ללא ידיעתנו ויפתיע אותנו.

בחדרים בהם יש חלון עם נוף מעניין, אפשר למקם את השולחן גם תחת החלון. ככה גם יכנס אור טבעי וגם ברגעי הפוגה נוכל לצפות לנו ולבהות בנוף.

ספרים, קלסרים, כוורות, ספריות בחדר עבודה ביתי

בנוסף לשולחן הכתיבה, חדרי עבודה ביתיים – חשוב לתת בהם את הדעת לאחסון. זה יכול להיות כוורת פתוחה, כוורת המשלבת דלתות עץ או ויטרינה, ספריות מעוצבות . בכל מקרה ההמלצה שלנו אליכם – לנפות, לבדוק מה לא צריכים יותר, להעביר הלאה או לזרוק. אין צורך לשמור את כל הקלסרים מתקופת התואר, אלא רק את הנחוצים… חדרי עבודה ביתיים מתאפיינים הרבה פעמים באגרנות, באינפלציה של דפים וחומרים שתוך עצלות לא נזרקו. מכירים? אז יאללה

 

דני הנקר : רהיטים לבית | מטבחים מעוצבים | חדרי שינה מעוצבים | ארונות אמבטיה מעוצבים | מיטות זוגיות מעוצבות

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית