מטבחים חדרי ילדים, 05.09.2014

מטבחים מודרניים

סודות המטבח המודרני

למטבח המודרני 3 עקרונות מובילים –

1. עיצוב מינימליסטי, נקי

2. שימוש בחומרים המשדרים קלילות (הפוך מהעץ הכבד במטבח הכפרי)

3. פנים הארונות – חדשנות, פרזול איכותי.

אם נכנסתם למטבח ומיד בלט לכם הצבע הלבן שלו, הנקיון, העדר קישוטים ואביזרים או ממש מעט – כנראה שנכנסתם למטבח מודרני!

מטבחים מודרניים הם חלק מתרבות, חלק מהתפתחות החברה. האדם המודרני אוהב חידושים, שכלולים, חיים קלים ופשוטים וככה נראה גם המטבח שלו 🙂

אם בעבר המטבח היה יותר במישור הפרקטי, המעשי, השימושי, הנוח.. היום מטבח מודרני יאופיין בקווים נקיים כלומר כמעט ולא תראו צורות עגולות, אלא יותר מרובעות. יחידות מאורכות וגדולות, משטחי עבודה מכובדים, דלפק או אי במרכז המטבח – כל אלה ישמשו את המשפחה המודרנית בחיי היום יום. לא תראו עיצוב מצועצע אלא מינימליסטי, הצבעים יהיו בהירים ובדרך כלל לבנים. ממש לבן שלג ופחות לבן מלוכלך או גווני השמנת.

בדרך כלל מטבחים מודרנים יתאפיינו בשטחים גדולים, רחבים, עם הרבה חללים. כך למשל, בעבר היה מקובל שהמטבח בנוי מארונות תחתונים ומארונות עליונים. מבנה המטבח המודרני שונה לגמרי. כמעט ולא תראו ארונות עליונים. מכסימום יהיה מדף עליון. אם בעבר על המדפים שמנו את התה,  הקפה, סרוויז דקורטיבי או אביזרים קישויים אחרים, מטבח מודרני יראה נקי, מינימליסטי וכמעט ללא אבזור. ואם כן נחליט "לקשט" החפצים יבחרו בקפידה תוך התחשבות בעיצוב הכולל ובצבעי המטבח.

אמרנו, שהצבע השולט הוא לבן. לצד הצבע הנקי, נוכל לראות מטבחים מודרניים המשלבים ארונות זכוכית חלבית, חיבור של מתכת או זהב. כמעט ולא נראה ידיות. את הידיות המסורתיות, יחליפו ידיות אינטגרליות או מנגנונים משוכללים שכלל לא מצריכים ידית חיצונית.

מטבח מעוצבים בסגנון מודרני יהיה מואר בתאורה לבנה, מה שרק ידגיש את הנקיון שלו, את המינימליסטיות ויתרום לאלגנטיות.

מטבחים מודרניים עלולים לשדר משהו קר ואף מנוכר ולכן אנחנו אוהבים וממליצים לחמם אותם. אחת הדרכים היא לשלב עץ מלא כדוגמת האלון. העץ יכול להשתלב באי שבמרכז במטבח, במדף או בחלק ממשטחי העבודה. דרך נוספת לחימום המטבח והמנעות מתחושת הניכור, היא חיפויי קיר דקורטיביים או רצפת פרקט.

אולי יעניין אותך גם:

דני הנקר : רהיטים לבית | מטבחים מעוצבים | חדרי שינה מעוצבים | ארונות אמבטיה מעוצבים | מיטות זוגיות מעוצבות

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית