מטבחים, 05.09.2014

מטבחים כפריים

מטבחים כפריים –  5 העקרונות שהופכים מטבחים למטבחים כפריים

 אנחנו נוהגים לומר שמטבחים כפריים אמיתיים הם כמו בישול טוב. כלומר, מתובלים היטב, עם נשמה יתרה, משלבים בין חומרים שונים והכי חשוב – שהמינונים יהיו מושלמים. קצת צבע אף פעם לא מזיק. שימו לב, כשאנחנו מדברים על מטבחים כפריים, אל תצפו לראות מטבח מיושן, מתקלף ועצוב.. להיפך! היום מטבח כפרי הוא סופר עכשווי, עם כל החידושים וכל השכלולים.

אז בחרנו לכם מבין שלל עקרונות לעיצוב מטבחים כפריים את החמישה המנצחים.

1. מטבחים כפריים מיוצרים מעץ ומחומרים אמיתיים

מטבחים כפריים מייצרים מעץ מלא או מסנדוויץ העשוי עץ ולא מחומרים סינטטיים כמו סיבית או MDF. צובעים בצבע אמיתי ובשיטות המקנות לו אוטנטיות ולא בפורמייקה או מלמין. זה מה שיוצר את המראה האמיתי, את המראה של המטבחים שהיו מייצרים פעם ביד ולא במכונות תעשייתיות.  

2. דלתות וחזיתות במטבח כפרי מודרני

דלתות המטבח יהיו עם מסגרת ולא חלקות. והצביעה תתן לו מראה אוטנטי. יש כמה שיטות צביעה כמו שיופים מסביב, שיוף וחשיפת העץ שמתחת, עבודה עם כמה שכבות צבע – כל אלה יתנו לחזית המטבח גימור מיוחד וייחודי. אפשר גם לשלב פרזולים חיצוניים, ברגים דקורטיביים ולייסטים דקורטיביים.

3. מטבחים כפריים נראים נפלא עם אי במרכז החלל

אי במרכז המטבח, במידה והשטח מאפשר, משדרגים את המטבח ונותנים לו אופי. אבל אי הוא לא רק ליופי. הוא גם מאד פרקטי. האי משמש לאחסון , אפשר לשלב בתוכו חלק מהמכשירים החשמליים וגם משמש כשולחן ישיבה לארוחות המשפחתיות המצומצמות. ניתן לתלות מעליו סירים ומחבתות דקורטיביים, כלי ששת ועוד.

4. שילובי צבעים וחומרים

מאד מעניין לשלב צבעים שונים וחומרים שונים. מטבחים כפריים, מתאפיינים בחום ובנשמה שהן מקרינים והתחושה הזו נובעת מצבעים מעושנים ונעימים כמו תכלכלים, ירקרקים, אפרפרים כל אלה אפשר לשלב עם שמנות או בינם לבין עצמם. בנוסף, מומלץ לשלב עץ אלון טיבעי כמשטח עליון באי לדוגמא. עץ האלון הוא בעל טקסטורה יפיפייה, מחממת וסופר מתאימה למטבחים כפריים.

5. אביזרים וקישוטים מוסיפים חום ומשדרגים מטבחים כפריים

הוסיפו אביזרים (לא יותר מידי. שימו לב למינונים) כמו סלסילות קש, מדפים חשופים עם כוסות או כלי קפה-סוכר-תה מדהימים, ארונות עם דלת שקופה וסרוויס ששווה להציג לראווה ובנוסף, מאד נכון לשלב כלים עתיקים משוק הפשפשים כמו מאזניים, משקל, קומקום או חפץ אחר שאתם אוהבים ורלוונטי למטבח. כל אלה הופכים את המטבח לחי, נושם, מריח, הדבר האמיתי :-).
אצל דני הנקר תוכלו ליהנות מייעוץ מקצועי ואמין לגבי עיצוב מטבח כפרי.

אולי יעניין אותך גם :

דני הנקר : רהיטים לבית | מטבחים מעוצבים | חדרי שינה מעוצבים | ארונות אמבטיה מעוצבים | מיטות זוגיות מעוצבות

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית