חדרי שינה מעוצבים לצעירים, 09.02.2014

חדר שינה לצעירים

אותות המחאה החברתית באים לידי ביטוי גם במגורי צעירים. יותר ויותר צעירים כבר לא יכולים להרשות לעצמם לגור בדירה שכורה, לפרנס את עצמם ולהתקיים ללא עזרת ההורים. יוקר המחיה הוביל לכך שהחברה הצעירים בוחרים או נאלצים לחזור ולגור יחד עם הוריהם.

יצירת מרחב אישי לצעירים בבית ההורים

ישנם 3 אופציות עיקריות ליצירת פרטיות בבית ההורים. להורים הגרים בבית פרטי ההמלצה היא ליצור יחידת מגורים עבור הצעירים במרתף או בעליית הגג. בהתאם לתנאי השטח והיכולות הכלכליים יעוצבו חללים אלה ככה שיאפשרו לצעירים מרחב אישי ופרטיות. במידת האפשר יוצמד לחדר השינה חדר שירותים ומטבחון.
אופציה נוספת היא, כמובן, חדר "רגיל" שיעוצב מחדש ככה שיענה על הצרכים החדשים.

מה יהיה בחדר צעירים

מוצר העוגן הוא מיטה רחבה יחסית – מיטה זוגית, שולחן כתיבה, ארון בגדים. אלו שלושת היסודות. נגריה פרטית תוכל לתכנן את החדר ככה שיהיה גם פונקציונלי וגם מעוצב מדהים.
מיטה וחצי כבר תהיה קטנה מידי ולכן אני ממליצים על מיטה זוגית לצעירים ברוחב 140. שולחן כתיבה כבר לא חייב להיות גדול היות והוא צריך להכיל בעיקר מחשב ובדרך כלל לפ-טופ.
בנוסף, זהו החדר בו הצעירים יארחו את חבריהם והוא משמש גם כסלון לכל דבר… ולכן רצוי להשאיר space גם לפוף נחמד, כורסא קטנה, זולה מתוקה או כל אופציה בהתאם לנתוני החדר.

איזה עוד יתרונות יש בלגור עם ההורים

אמא מבשלת, אמא מכבסת, אמא ואבא תומכים, זורקים מילה טובה… אולי זה קצת סטריוטיפי, אבל קרוב למציאות 🙂 בקיצור מה רע? פה ושם עוזרים בסידור החדר, פה ושם זורקים שקל או שניים… זה מאד נח ומאד חסכוני… אז עכשיו חשוב באמת לנסות וליצר פינה שקטה, עם פרטיות ונוחות מכסימליים..
זה, כמובן, לא אידאלי. סביר להניח שהצעירים יעדיפו עצמאות כלכלית, חברתית ובכלל הם ישמחו להתפתח ולצמוח בכוחות עצמם… אבל בימינו אנו יש מצוי ויש רצוי.

חדר שינה לצעירים

אז כאמור, בהתחשב בנתוני החדר, חשוב לתת כמה שיותר space לרהיטים. חשוב שהמיטה הזוגית לא תהיה גדולה מידי ביחס לגודל החדר. גם שולחן הכתיבה וארון הבגדים יותאמו למימדי החדר. חשוב, ליצור בחדר אוירה חמה, נינוחה, ביתית כי זהו למעשה חדר שמשמש את הצעירים גם לשינה, גם ללימודים, גם לאירוח חברים וגם כמקום נעים לעצמם… מיטה זוגית לצעירים תהיה קטנה יותר (140*190 או 200) ומעוצבת בקווים צעירים ומדליקים. מומלץ להיוועץ עם מעצב/ת

כולנו תיקווה, שהחברה הצעירים יפלסו את דרכם ויצליחו… ועד אז משתדלים ונותנים להם את כל התנאים והנוחות… ב ה צ ל ח ה !!!!

רוצים להכיר יותר את דני הנקר ריהוט לבית? הכל בכתבה שלפניכם.

 

דני הנקר : רהיטים לבית | מטבחים מעוצבים | חדרי שינה מעוצבים | ארונות אמבטיה מעוצבים | מיטות זוגיות מעוצבות

 

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית