חדרי עבודה, 09.02.2014

חדר עבודה בייתי

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עובדים מהבית או גם מהבית, מה שהוליד את הצורך בחדר עבודה בייתי. במה שונה עיצוב חדר עבודה בבית מול זה המשרדי? האם שולחן כתיבה מעוצב בבית יראה שונה משולחן כתיבה במשרד?

מעט – דני הנקר ריהוט לבית

על ההבדל בין עיצוב חדר עבודה בבית ובמשרד

זה לא חייב להיות ככה, אבל אכן, יש הבדל בין חדר עבודה מעוצב בבית ובמשרד. זה בא לידי ביטוי בתקציב, בחומרים וכמובן בלוק. בעוד שבבית החדר יהיה יותר מושקע, עשוי חומרים יותר חמים כמו עץ, מעוצב עם יותר נשמה ואהבה, הרי שבמשרד חדר העבודה, יותר קר, יותר הייטקיסטי, יותר שילובי מתכת ועיצובים יותר סטנדרטיים. גם מבחינת התקציב,  בדרך כלל נשקיע  יותר בבית הפרטי מאשר במשרד, בו לעיתים ישנם עשרות חדרי עבודה וכמה וכמה מנהלים והתקציב מוגבל.

חשוב לציין שזה לא כך בכל מקומות העבודה וזו ממש לא ביקורת. זו עובדה שנובעת מכל מיני אילוצים.

איך הופכים חדר עבודה בייתי לחדר חם, חדר שכיף להיות בו, כיף ליצור בו?

בהתייחסות לחלל החדר, ולנתונים כמו מיקום החלון ומיקום התקעים והשקעים, מחליטים איפה ימוקם שולחן הכתיבה, מה יהיה גודלו ובוחרים סגנון עיצובי שיתאים גם לאופי הבית כולו. ריהוט לבית הוא מקשה אחת שלמה או מספר חללים שחשוב שיהיה דיאלוג ביניהם. חשוב גם לבדוק איזה מכשירים חשמליים יוצבו בצמוד לשולחן – מחשב, מדפסת, מערכת נוספת? מה הגודל שלהם. בתכנון השולחן אצל נגר פרטי, לכל מכשיר יקבע מקום מראש וככה השולחן יהיה מאורגן ומסודר – מה שמאד מוסיף לאווירה הנעימה בחדר.

בודקים כמה ספרים אמורים להיות בחדר. זה הזמן לעשות מיון ומיפוי ומאד מומלץ להעביר הלאה ספרים שכבר לא רצויים או נחוצים לנו יותר, או כאלה שכבר לא מדברים אלינו יותר. כל מיני קלסרים מלפני 2000 שנה – אולי כבר הגיע הזמן לפנותם. ספרים אלו תרמו לספריות ולחנויות יד שניה… וכעת נוסיף גם ספריות מעוצבות כמו כוורת או ספריה מעוצבת המשלבת חללים פתוחים וסגורים. נבדוק האם  האם היא תהיה מונחת על הריצפה או תלויה? האם לרוחב או לגובה? האם יהיו לה רק מדפים פתוחים – כוורת? או אולי נרצה לשלב גם דלתות ומגרות?

וכמובן מה יהיה אופיה וסגנונה? אופי הספרייה, כמובן, יהיה מחובר לעיצוב חדר העבודה כולו.

אם גודל החדר מאפשר מאד מומלץ להוסיף ספה/ כורסא/ שולחן אירוח קטן… מן פינת אירוח או פינה בה אפשר לשבת בנוחות ולחשוב…

אפשר לשלב בחדר עבודה מסך טלביזיה גדול שיחובר גם למחשב…. חשוב לחשוב מראש מה יהיה מיקומו.

אביזרים משלימים ודקורציה

חדר העבודה בייתי משמש הרבה פעמים גם כחדר תחביב. ובהחלט מתאים לשלב בו את התחביבים. אם זה אוסף מעניין, אם זה אלמנט כמו גלשן או אופניים שניתנים לתלייה.. או תמונות מעוררות השראה. נגר פרטי יוכל לעזור לכם לתכנן את הספריה שלכם ככה, שתתאים גם לאוסף או לתחביב שלכם.

מאד מומלץ להתייעץ עם מעצב/ת

תהנו לכם בחדר העבודה החלומי שלכם. מוזמנים להכיר את דני ומירב הבעלים של דני הנקר – ריהוט לבית.

 

דני הנקר : רהיטים לבית | מטבחים מעוצבים | חדרי שינה מעוצבים | ארונות אמבטיה מעוצבים | מיטות זוגיות מעוצבות

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית