ארונות אמבטיה, 09.02.2014

ארונות אמבטיה מעוצבים

ארונות אמבטיה מעוצבים בקו מודרני

בית כיסא – הבית של הכיסא ? – חשבתם פעם על השם הזה?

רק מריבוי השמות אנחנו רואים שחדר האמבטיה משמש למגוון רחב של שירותים. הוא לא רק חדר רחצה ולא רק חדר שירותים… הוא גם חדר מעוצב ואסתטי, החלל שהוא תופס בבית הולך וגדל ובקיצור – כבודו במקומו מונח 🙂

ארונות אמבטיה מעוצבים בשירותי אורחים

במרבית הבתים יש כיום שירותי אורחים. מה שמאפיין שירותים אלו הוא גודלם היותר קטן באופן יחסי לשאר חדרי השירותים בבית, העובדה שיש בהם בד"כ אסלה ויחידת כיור  ללא יחידת רחצה ובנוסף – זה חדר מעוצב לאורחים. היות והחדר קטן, אני ממליצה ללכת על ארון אמבטיה מעוצב קטן ממדים כך שיתאים בגודלו לגודל החדר וינצל נכון של החלל. אולי אפילו מדף צף ייתן מענה אסתטי ומתאים. זכרו שמבחינה פונקציונלית על המדף/ יחידת הכיור יהיה הכיור עצמו , סבון ואולי פריט דקורטיבי כמו נר או מי ריח… אין צורך ברהיט כבד, אלא בארון אמבטיה מעוצב וחמוד.

בנוסף, דאגו למראה יפה מאותו סוג עץ או מחומרים שונים לגמרי כמו מתכת או זכוכית – לפי טעמכם האישי.

תכנון נכון של חלל האמבטיה  להורים וגם לילדים

ראשית, הכינו רשימה אילו פריטים חשוב לכם שיכללו בחדר השירותים בכלל. ישנם פריטים קבועים כמו האסלה ובנוסף – האם בידה? האם מקלחון או אמבטיה? אולי חשוב לכם שניהם יחד? האם ארון אמבטיה מעוצב  מתחת לכיור? באיזה גודל? האם יש צורך בארונית נוספת לאחסון? מראה כמובן…

עכשיו צריך להתחשב במידות השירותים ויתכן שיהיה עליכם לוותר חלק מן הרצונות. התחילו עם מה שחשוב לכם ביותר ולאט לאט הוסיפו פריטים לפי אפשרויות החלל. מאד מומלץ להתייעץ עם מעצב/ת פנים או איש מקצוע איתו אתם עומדים לעבוד.

כעת נתכנן את המיקום של כל פריט ופריט ונבין מה המגבלות שעומדות בפנינו. לדוגמה – השטח מאפשר מקלחון ששטח הרצפה שלו עד 70*70… או עומק יחידת הכיור, ככה שהדלת תפתח בקלות לא יכול לעבור את ה- 50 ס"מ. ולכן הכיור עצמו לא יכול להיות רחב ה – 40 ס"מ… וכו'.  שימו לב במיוחד לפתיחת וסגירת דלת החדר והכניסה הנוחה … וכך גם פתיחת וסגירת המקלחון.

קחו בחשבון את מיקום המתלים בחדר. מתלה למגבת ידיים, מגבת רחצה וכמובן מתקן לנייר טואלט.

גודל שידת הכיור וטעמכם האישי, יקבעו את אופי הכיור. האם שקוע או מונח?  האם עגול? מרובע? אליפטי?

עם הנתונים הללו אפשר להגיע לנגר פרטי ורצוי כזה שכבר ראיתם ארונות אמבטיה מעוצבים שלו.  האם סגנון כפרי, פרובנס? או סגנון יותר מודרני? קו נקי? האם יחידה צפה? או עומדת על הרצפה? על רגל? על במה? וכמובן מה אורכה, גובהה ועומקה. נגר פרטי מנוסה ומקצועי יתכנן יחד אתכם את השידה המתאימה ביותר גם באופי ובסגנון העיצובי וגם מבחינה פרקטית.

צבעים לחדרי שירותים

אפשר לתת צבע ועניין דרך פרטי הרהוט ואז דווקא הקרמיקה תהיה יותר סולידית או הפוך. ללכת על צבעים קלאסיים ביחידות הריהוט וצבע ועניין דרך הקרמיקה. הכול עניין של טעם ואין אופציה יותר נכונה. מה שכן מאד חשוב זה לבחור צבעים ועיצובים לרהיטים שיתחברו לצבעי הקרמיקות וכפויי הקיר, כך שיהיה דיאלוג בין השניים ולא תחרות שתיצור בלגן בעין.

בהצלחה!

מוזמנים להכיר אישית את נגריית דני הנקר – ריהוט לבית  – כמה מילים על דני ומירב האנשים שמאחורי ומלפני הקלעים.

דני הנקר : רהיטים לבית | מטבחים מעוצבים | חדרי שינה מעוצבים | ארונות אמבטיה מעוצבים | מיטות זוגיות מעוצבות

בניית אתרים DOTWEB חנות וירטואלית